ślub zdjęcia analogowe klisza analogowy Maciej Sobol

Zdjęcia ślubne na kliszy? Jak wygląda dzisiaj Ślub analogowy?

Czy da się w ogóle zrobić zdjęcia ślubne na kliszy? Czy analogowe zdjęcia ślubne mają jakiś sens w dzisiejszych czasach? Przecież jeszcze 12 lat temu (post piszę w 2017 roku), fotografowało się na kliszy, a lustrzanki cyfrowe miały gorszą jakość niż dzisiejsze telefony. Czy można więc odróżnić zdjęcia ślubne na kliszy od cyfrowych? Zobacz post to się dowiesz!

Read details
Nieobrobione zdjęcia – Dlaczego fotografowie nie oddają nieobrobionych zdjęć [rawów]? Maciej Sobol fotograf ślubny

Nieobrobione zdjęcia – Dlaczego fotografowie nie oddają nieobrobionych zdjęć [rawów]?

W tym odcinku poradnika ślubnego odpowiadam na często padające pytanie: Dlaczego fotografowie nie oddają nie obrobionych zdjęć? Co to są rawy? Jak je otworzyć? Co z nimi robić? Skąd ten opór? Przecież lepiej otrzymać więcej zdjęć, prawda? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź w dzisiejszym poradniku ślubnym.

Read details
Jak wybrać fotografa ślubnego? 7 Prostych kroków - od wyboru do podpisania umowy

Jak wybrać fotografa ślubnego? 7 Prostych kroków – od wyboru do podpisania umowy

Znalezienie fotografa to trudne zadanie, ale co zrobić gdy już go znajdziesz? A co jeśli znaleźliście ich więcej niż jednego? Jak wybrać fotografa ślubnego? W tym poście opowiem wam o tym na co zwrócić uwagę oglądając zdjęcia w portfolio. Dowiesz się jak sprytnie zawęzić listę 30 fotografów do garstki tych najlepszych oraz jak jak wybrać tego jedynego.

Read details

Miło mi przekazać, że udało mi się wdrożyć nową stronę internetową. Niestety po awarii wszystkie posty oraz filmy zniknęły, ale nie ma się o co martwić gdyż jeszcze w tym tygodniu pojawią się zupełnie nowe poradniki, filmy i zdjęcia. Tyle ode mnie, bo wracam do pisania!

Read details