Angie & Bart - fotografia ślubna [Zakopane]

Bywają takie wesela, których się nie zapomina. Właśnie tak wspominam wizytę u Angie i Bartka. Energia jaką posiadają zarówno Oni jak i zaproszeni znajomi sprawiła, że parkiet był pusty tylko raz - podczas uroczystości zaślubin odbywającej na zewnątrz… Wierzę, że oglądając te zdjęcia przypomnicie sobie wszystko jeszcze raz!

Read More
Ile powinno kosztować 300 zdjęć u fotografa ślubnego?

to bardzo dobre pytanie i właśnie dzisiaj postaram się na nie odpowiedzieć.  Na wielu grupach Facebookowych związanych ze ślubami widzę posty typu Cześć dziewczyny. Ile zapłaciłyście za fotografa, ile dostałyście zdjęć, bo ja tyle i tyle... i tam leci 70 komentarzy, w których dziewczyny mówią ile zapłaciły i dostały jaką ilość zdjęć. Ze zdjęciami jest troszkę jak z książkami. 

 

Read More
Dlaczego niektórzy fotografowie, oklejają sprzęt tak, aby nie było widać jego nazwy?

W dawnych czasach, kiedy sprzęt nie był aż tak popularny, fotografowie oklejali sprzęt aby ludzie, którzy mogą go potencjalnie ukraść, nie do końca zdawali sobie sprawę z jego wartości. Dzisiaj, kiedy fotografia jest dużo bardziej popularna, aparaty są dostępne wszędzie dla każdego, są też dość przystępne cenowo i pozwalają w zasadzie każdemu robić przyzwoitej jakości zdjęcia. 

Read More
articlesMaciej SobolComment
Zdjęcia ślubne na kliszy? Jak wygląda dzisiaj Ślub analogowy?

Czy da się w ogóle zrobić zdjęcia ślubne na kliszy? Czy analogowe zdjęcia ślubne mają jakiś sens w dzisiejszych czasach? Przecież jeszcze 12 lat temu (post piszę w 2017 roku), fotografowało się na kliszy, a lustrzanki cyfrowe miały gorszą jakość niż dzisiejsze telefony. Czy można więc odróżnić zdjęcia ślubne na kliszy od cyfrowych? Zobacz post to się dowiesz!

Read More
galeriaMaciej SobolComment
Żaneta & Łukasz - sesja narzeczeńska [Wawel Kraków]

Czyli jak jazda na rowerze stała się inspiracją do sesji narzeczeńskiej pod krakowskim Wawelem... Ale po kolei. Lubię jeździć na rowerze. To mój sposób na wakacje oraz główny środek transportu  w mieście. Odkąd przeprowadziłem się do Krakowa, koło Wawelu przejechałem spokojnie kilkadziesiąt razy. Jadąc zimą ubiegłego roku wypatrzyłem plac zabaw, który był nieco ukryty od wzroku ciekawskich oczu. 

Read More
galeriaMaciej SobolComment