Gdzie znaleźć dobrego fotografa ślubnego? Oto 7 sposobów dzięki, którym na pewno go znajdziesz!

Znalezienie fotografa to sprowadza się tylko do wpisania hasła : fotografia ślubna Kraków. Dlatego w tym filmie podpowiem Ci gdzie szukać fotografa ślubnego na Twój wymarzony ślub. W środku zdradzam sprawdzone, 7 sposobów i miejsc i gdzie możesz znaleźć fotografa.

Dzisiaj zaczniemy od informacji podstawowych i ogólnego omówienia, a w następie przejdziemy do kolejnych etapów: jak odróżnić dobrego fotografa od złego, spotkanie z fotografem, o co go zapytać, cennik i negocjacja, sesja, sesje zaręczynowe, co można robić ze zdjęciami, a czego nie, jak się przygotować by świetnie wypaść na zdjęciach.

Czasami wybranie kogoś z dostępnych fotografów może się wydawać zadaniem niemożliwym do zrealizowania. Dwa zdania wstępu.

Zanim zaczniesz szukać fotografa zastanówcie się jak ważne są dla Ciebie ładne zdjęcia. Może jesteś z osób, które chcą jedynie pamiątki i nie zależy im na estetycznych walorach, a może wręcz przeciwnie i drugą najważniejszą rzeczą po wyjściu za mąż jest to aby mieć piękne zdjęcia?

Gdzie szukać fotografa ślubnego?

1. Google

Czyli to co robią wszyscy. Google.pl hasło: Fotografia ślubna i nazwa miasta. Pierwsze pozycje to reklamy (zwłaszcza w sezonie) za które fotografowie płacą nawet kilka złotych gdy klikacie w ten odnośnik. Kolejne pozycje to dobre SEO (używanie słów kluczowych na stronie internetowej) oraz wiele lat publikowania różnego rodzaju treści, a także płacenia firmom za wklejanie linka do strony w różnych miejscach w sieci (komentarze na Gazeta.pl, kafeteria itd). Właśnie dlatego fotograf z pierwszego miejsca w Google niekoniecznie będzie Twoim wymarzonym.

Użyj Google grafika

Internet lubi ładne zdjęcia i Ty pewnie też:) Po wpisaniu odpowiedniego hasła zaglądnij do zakładki grafika i zobacz co tam znajdziesz. Kliknij w pierwsze zdjęcie jakie Ci się spodoba i przejdź na stronę fotografa. Szybko i skutecznie bo przecież gustu nie da się tak łatwo oszukać.

Użyj Google maps

Dla osób, którym zależy na umówieniu się z fotografem na kawę, chcą wspierać rynek lokalny, idealne będzie Google Maps. Ponadto można tam zobaczyć dane kontaktowe, parę zdjęć i przede wszystkim opinie osób, które skorzystały z jego usług.

2. Instagram możesz też użyć pinterest

Czym i jaki jest Instagram każdy wie. Tutaj nie będę niczego przedłużał i polecam Ci zerknąć na Instagram wyszukać takich hashtagów:

#fotograf

#fotografiaslubna

#fotografslubny

#slubne

#slub

#fotografMIASTO

#sesjaplenerowa

#zareczyny

#sesjazareczynowa

#destinationweddingphotographer

3. Facebook

Gdzie szukać fotografa ślubnego na fejsie? Tutaj przede wszystkim królują wszelkiego rodzaju grupy. Poniżej zebrałem kilka z nich, choć nie ukrywam, że ta pierwsza jest największa. Oczywiście możesz też szukać portfolio fotografa, ale fejs nie jest do tego najwygodniejszym miejscem. Już lepiej użyć hashtagów jak np. #fotograf

Ślub wesele kwiecień - październik

SZUKAMY FOTOGRAFA | ŚLUB | WESELE | SZUKAM FOTOGRAFA

Szukam Fotografa /Modelki/Zespołu ŚLUB

Ślub i wesele - polecani - małopolska

4. Portale z ofertami

Gumtree.pl

Oferia.pl

OLX.pl

Goldenline.pl

Oferteo.pl

5. Znajomi

Podobno każdy z nas zna około 100 osób. Ile z nich brało ostatnio ślub lub było na ślubie. Popytaj rodzinę, przyjaciół i znajomych o dobrego fotografa. Nie mają w tym żadnego interesu więc chętnie, szczerze odpowiedzą Ci czy byli zadowoleni czy nie i dlaczego. Warto popytać jak zachowywał się fotograf, czy był profesjonalny, uprzejmy, wesoły, miał kreatywne pomysły itd. To ważne aspekty, które trudno poznać oglądając zdjęcia w internecie.

6. Wedding Planerzy

Jeżeli planujesz współpracę z wedding planerką, zapytaj ją o fotografów jakich poleca. Te osoby odpowiadają własną głową za jakość waszego ślubu, więc będą się dwoić i troić by współpracować z najlepszymi fotografami w różnych budżetach.

7. Kamerzysta / Kapela

Dobrzy rzemieślnicy często nie potrzebują nawet strony internetowej. Jeśli znalazłeś już kapelę zapytaj czy nie mają znajomego fotografa. Nie rzucaj się jednak na ślepo, tylko dlatego że kapela go poleca. Czasami ludzie w tej branży dogadują się na prowizję za polecenie usług.

Gdzie szukać fotografa ślubnego? - Pozostałe poradniki

Dla przypomnienia, w następnych postach / filmach opowiem: Jak odróżnić dobrego fotografa od złego, spotkanie z fotografem, o co go zapytać, cennik i negocjacja, sesja, sesje zaręczynowe, co można robić ze zdjęciami, a czego nie, jak się przygotować by świetnie wypaść na zdjęciach.

articlesMaciej SobolComment